Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 01-06-2017, 11:49 PM   #1 (permalink)
Administrator
 
**zerd@**'s Avatar
 
Join Date: Dec 2002
Location: izmir
Posts: 27.249
Rep Power: 85 **zerd@** has disabled reputation
Send a message via ICQ to **zerd@**
Küçük Banyoları Nasıl Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz?


Dekorasyon açısından çok fazla özen gösterilmeyen banyolar, aslında yaşam alanlarına şıklık ve işlevsellik katan en önemli mekânların başında gelir. Doğru dekore edilmiş bir banyo, günün yorgunluğunu ve stresini atmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda keyifli bir temizlik rutini oluşturmanıza imkân tanır.

Banyonun sahip olduğu kullanım alanı, işlevsel bir alan oluşturmak için temel faktör olsa da, doğru tercihlerle küçük ve dar banyolarda da daha geniş ve ferah bir görünüm elde etmek mümkün olur. Eğer siz de banyonuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız, birkaç usta dokunuşla daha kullanışlı ve ferah bir alana kavuşabilirsiniz.
Depolama Alanları Yaratın


Küçük ve dar banyoların en büyük sorunlarından biri yeterli depolama alanının olmamasıdır. Bu doğrultuda, fonksiyonel ürünler ile daha kullanışlı banyolar elde etmek mümkün olur. Duvarlara yerleştirilen raf sistemleri, banyonuzu daha geniş gösterirken, eşyalarınız için depolama alanı sağlayarak daha işlevsel bir mekân yaratır. Yanı sıra lavabonuzun alt bölümünde kullanacağınız raf sitemleri ile kullanım alanını arttırabilirsiniz.

Banyodaki ölü köşeleri değerlendirmek amacıyla kullanılan raflar, kullanışlı alanlar için akılcı çözümler arasında yer alır. Bu açıdan, klozet üstü ya da kapı arkasında kullanılacak dolap biçiminde raflar ile banyo malzemeleriniz için saklama alanı elde edebilirsiniz. Çamaşır makineniz banyo içerisindeyse, makine üstü dolaplarını kullanarak, temizlik malzemeleri ve havlularınız için yer açabilirsiniz. Ayrıca, aynanızın üst bölümüne yerleştireceğiniz raf ile de kişisel bakım malzemeleriniz için estetik bir alan oluşturabilirsiniz.
Doğru Aydınlatmaları Kullanın

Küçük banyoları geniş göstermek için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de banyonun ihtiyaç duyduğu ışığı sağlayabilmektir. Bu açıdan, kullanışlı banyolar için farklı aydınlatma seçeneklerinden yararlanmak uygun olacaktır. Aydınlatmada tercihinizi beyaz ışıktan yana kullanmak, ortamın ışığı daha fazla yansıtmasını sağlar.

Tavanda kullanılan temel aydınlatmalara ek olarak dolap üzeri ve dolap altları için tercih edeceğiniz niş aydınlatmaları, daha aydınlık bir görünüm sağlarken, aynı zamanda kullanım sırasında kolaylık da sağlayacaktır. Ayna kenarlarında kullanılan aplikler, kişisel bakımınız için gereken ışık miktarını dengelerken bir yandan da alanı daha geniş gösterecektir.
Minimal Mobilyalara Yer Açın

Küçük ve dar banyolarda kullanım alanının sınırlı olması, mobilya seçimini daha önemli hale getirir. Bu nedenle, küçük alan boyutlarına uygun banyo mobilyalarını seçmek gerekir. Aksi halde, eşya kalabalığı sonucu sıkışık ve boğucu bir görünüm oluşur ve hareket etmek zorlaşır. Banyo için vitrifiye, lavabo, duşakabin ve dolap seçiminde, estetikten önce işlevselliği ön planda tutarak tercih yapmak gerekir. Küvet yerine duvara monte edeceğiniz duşakabin daha fazla hareket alanı sağlar. Duşakabinde şeffaf camların tercih edilmesi alanın bölünmemesi açısından daha uygun olacaktır. Dolap ve lavaboların seçiminde de daha dar ve uzun alternatifleri değerlendirmeniz, banyonuzda en doğru yerleşimi yaparak, daha kullanışlı bir ortam oluşturmanıza olanak tanıyacaktır. Lavabo ve ayna alırken, dolaplı modelleri tercih ederek, hem mobilya ihtiyacınızı karşılayabilir hem de fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.
Aksesuarlarla Banyonuza Hareket Katın

Banyonuzun küçük olması aksesuar kullanamayacağınız anlamına gelmez. Aksine, kullanacağınız doğru aksesuarlarla daha geniş görünen ve kullanışlı bir alana kavuşabilirsiniz. Kapı arkasında kullanacağınız askılar ile havlu, bornoz gibi kişisel malzemeleriniz için hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Yine renkli sabunluk, diş fırçalık gibi bakım ürünlerinizi düzenleyecek aksesuarları duvar raflarınızda sergileyebilirsiniz.
__________________

**zerd@** is offline   Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On


All times are GMT. The time now is 11:21 PM.


Telif Hakları vBulletin v3.6.8 © 2000-2015, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Aşk Şiirleri | Güzel Sözler | Lazer Epilasyon | Gazeteler | Yeni yıl mesajları | Aşk Şiirleri | Seo | Çörek Otu Yağı

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.2.0 © 2008, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66