LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-23-2007, 08:20 PM   #1 (permalink)
Sunhope
Guest

=sunhope=
Hepimizin olmuştur herhalde genelde “bana kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için” diyerek başlayan ve “sepet sepet yumurta sakın beni unutma” diyerek biten bir hatıra defteri.
Bu gün böyle bir defter buldum eskilerin arasında. Küçücük pembe bir defter, yanında küçük bir de kilidi var üzerinde barbie resimleri…
Bir bıçak yardımıyla kırdım kilidi ve ilk sayfada bir yazı dikkatimi çekti
“Bir gün bu defteri üstü tozlanmış olarak tavan arasında bulacaksın”
“Ve ilk sayfasını açtığında iki damla gözyaşı akıtacaksın.”
Tutumu beni bir gülme krizi )
Bu ilk sayfadaki yazı pek bir tanıdık geldi doğrusu
Besbelli ablamın bana 8. yaş günü hediyesiydi bu hatıra defteri
Ama bir sorun vardı. Sevgili ablacığım benim bu kahkahalarımı hesaba katmamıştı…
Birde tavan arası meselesi
Ben bu defteri neden tavan arasına koyayım ki ? bana kalsa çoktan yok olmuştu da annem saklamış.
Saklamakta değil aslında bilirsiniz küçülen kıyafetler değerlendirmek için birilerine verilir. İşte annemde bize küçülenleri birtakım insanlara vermek için kutulamış koymuş bir kenara Oradan buldum işte bu defteri. Üstelik tozlu falanda değildi
Defteri elime alır almaz başladım okumaya ablam birde yazısının altına bir imza atmış ki görülmeye değer hemen bir G harfi yapıp üzerini de karalayıvermiş.Hadi tarih atmış anladıkta sonuna bir de saati saniyesine kadar yazması bitirdi beni.
Arka sayfayı çevirdim. İnsan hiç kendi kendime hatıra yazar mı? ben yazmışım işte
Ne utanç verici.
Sonra bir birinin tıpkısı yazılar
Birisi; “bana kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için…” yazıyor ve ona bakarak diğerleri de aynısını yazıyor tıpkı birbirinin fotokopisi…
Birde yaşıtlarım ve büyüklerim bilir.
O yılın meşhur şarkılarını *aboneyim abone biletleri cebimde-ada vapuru yandan çarklı simitçi kahveci gazozcu* gibi şarkıları yazmışlar …
Ve sayfalara çoğunlukla bir kalp çizmişler bilirsiniz ortasından bir ok geçirilir uçlarına da bir takıp harfler yazılır, sevdiğinin baş harfleri falan (bak seeen! O yaşta aşkı da bilirmişiz)
Başka kocaman bir S harfi ve karşısına tek bir S kullanarak *seni seveni sende sev* gibi yazılar.

gitme nettede iyi kötü günlerimiz gecti bakalım kimleri üzmüşüz kimleri güldürmüşüz kimler benim hakkımda ne düşünüyo . ?
Alt 01-23-2007, 09:17 PM   #2 (permalink)
DuVaR_HaYaT

Marko_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 Marko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant futureMarko_pasa has a brilliant future
Marko_pasa - İCQ üzeri Mesaj gönder
Re: =sunhope=
askerken tanışmıştık.. forumda epey muhabet etmiştik.. cok konuda ban yardımcı oldu hatta forma resim eklemeyi bile ondan örendim.. teşekkürler... herşey için...
Marko_pasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2007, 09:39 PM   #3 (permalink)
Administrator

**zerd@** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 86 **zerd@** isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
**zerd@** - İCQ üzeri Mesaj gönder
Re: =sunhope=
Sunhope´isimli üyeden Alıntı
Hepimizin olmuştur herhalde genelde “bana kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için” diyerek başlayan ve “sepet sepet yumurta sakın beni unutma” diyerek biten bir hatıra defteri.
Bu gün böyle bir defter buldum eskilerin arasında. Küçücük pembe bir defter, yanında küçük bir de kilidi var üzerinde barbie resimleri…
. ?

yazını okuyunca hemen benim ortaokuldaki hatıra defterim geldi aklıma..ve hala saklarım..
birde resimler eklerdik)

sunhope sevgili dostum.. inanki seninde yüreğin sevgi dolu..
hiç bir yanlışını görmedim..
hep böyle kal olurmu..

şansın bol olsun..
seni sevenlerle sevdiklerinle uzun bir ömür geçirmeni dilerim..

sepet sepet yumurta
sakın beni unutma
unutursan küserim)))

devamı neydi unuttum bak

**zerd@** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2007, 09:50 PM   #4 (permalink)
Sunhope
Guest

sepet sepet yumurta
sakın beni unutma
unutursan küserim
hatıranı keserim.

sepet sepet yumurta
sakın beni unutma
unutursan küserim
gözlerinden öperim

çok teşekkürler iyi dilekleriniz için zerda ve sicim sakın beni unutmayın emi ...
Alt 01-23-2007, 09:57 PM   #5 (permalink)
Senior Member

TUĞBA TOKAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 TUĞBA TOKAT is on a distinguished road
Çok iyi tanıdığımı söyleyemem çünkü ben fazla sohbete katılıp üyeleri tanıma fırsatı bulamıyorum ama gözlemlediğim kadarıyla inanılmaz saygılı, katılımcı ve iyi niyetli birisi...
Ömrünün sonuna dek pırıl pırıl kalman dileğiyle...
Alt 01-23-2007, 10:02 PM   #6 (permalink)
*YaGMuR*

Yağmur Tanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 Yağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond repute
Güzel yürekli,şiir cümleli,dost canlısı bir arkadaş sevgili Sunhope.öyle güzel anlatmışsın ki hatıra defterlerimizi ve o yıllarımızı inan gülümseyerek okudum yazını. Diliyorum ki ;Ne istiyorsan onu bul bu hayatta.Mutluluğu hak ettiğine inandığım insanlardansın.Mutlu ol arkadaşım ve daha önemlisi hep mutlu kal...
Alt 01-23-2007, 10:13 PM   #7 (permalink)
Sunhope
Guest

TUĞBA TOKAT´isimli üyeden Alıntı
Çok iyi tanıdığımı söyleyemem çünkü ben fazla sohbete katılıp üyeleri tanıma fırsatı bulamıyorum ama gözlemlediğim kadarıyla inanılmaz saygılı, katılımcı ve iyi niyetli birisi...
Ömrünün sonuna dek pırıl pırıl kalman dileğiyle...
tanımasakta kalpler bir sevgi dolu o yeter

iyi dileklerin için sagol tugba seevgiler ..
Alt 01-23-2007, 10:16 PM   #8 (permalink)
Sunhope
Guest

Yağmur Tanesi´isimli üyeden Alıntı
Güzel yürekli,şiir cümleli,dost canlısı bir arkadaş sevgili Sunhope.öyle güzel anlatmışsın ki hatıra defterlerimizi ve o yıllarımızı inan gülümseyerek okudum yazını. Diliyorum ki ;Ne istiyorsan onu bul bu hayatta.Mutluluğu hak ettiğine inandığım insanlardansın.Mutlu ol arkadaşım ve daha önemlisi hep mutlu kal...
o senin güzelligin yagmur senin gibi iyi arkadaşlar varken ben nasıl mutsuz olurum sevgi dolu arkadaşım sagol
Alt 01-24-2007, 07:51 AM   #9 (permalink)
Yeni Üye

leeke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 leeke is an unknown quantity at this point
fazla muhabbetim yok olduğu kadarıyla şunu söleyebilirim anlayışlı bir mod kardeşimiz kendisine saygılarımı sunuyorum yüreği hep gülsün inşallah
leeke isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-24-2007, 05:40 PM   #10 (permalink)
Sunhope
Guest

leeke´isimli üyeden Alıntı
fazla muhabbetim yok olduğu kadarıyla şunu söleyebilirim anlayışlı bir mod kardeşimiz kendisine saygılarımı sunuyorum yüreği hep gülsün inşallah
çok sagol leeke seninde yüregin hep gülsün ...

Seçenekler
Stil