LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-16-2011, 08:37 PM   #1 (permalink)
*YaGMuR*

Yağmur Tanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 Yağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond reputeYağmur Tanesi has a reputation beyond repute
Politikacı
Katolik mahallenin papazι, kiliseye gelişinin 25. yιldönümü

şerefine verilen bir yemeğe davetliydi.Onuruna bir konuşma

yapmasι için kasabanιn ileri gelenlerinden bir politikacι seçilmisti.

Aynι zamanda bir kongre üyesi olan politikacι trafik nedeniyle yemeğe geç kalmιstι.
...
Herkes sιkιntιyla beklerken papaz bir konuşma yaparak sessizliği dağιtmak istedi.

“Bildiğiniz gibi, günah çιkarιrken söylenenler asla açιğa çιkarιlamaz” diye başladι papaz,

“Ancak size burada duyduğum ilk itirafι anlatmak istiyorum.

Tabi kim oldugu hakkιnda bir ipucu vermeyeceğim, ama bu kasaba hakkιndaki ilk izlenimlerimi anlatmak için bahsetmek istiyorum.

25 yιl önce buraya ilk geldiğimde bana günah çιkarmak için gelen ilk kişi yüzünden, buranιn korkunç bir yer olduğunu

düşünmüştüm. Bu kisi bana bir TV çaldιğιnι, yolda onu durduran polisi öldürdüğünü, zimmetine para geçirdiğini ve patronunun

karιsιyla ilişkisi olduğunu itiraf etmişti. Şaşkιna dönmüştüm! Fakat zaman geçtikçe onun buradaki en kötü insan olduğunu ve

kasabanιn geri kalanιnιn son derece iyi, namuslu ve dürüst insanlardan oluştuğunu anladιm ve burada kaldιğιm için çok mutluyum.”

Papaz konuşmasιnι tam bitirmişti ki, politikacι kan ter içinde yemeğe yetişti. Herkesten özür diledi ve hemen konuşmasιna basladι.

“Sevgili papazιmιzιn buraya ilk geldiği günü hiç unutmam. Aslιna bakarsanιz, kendisine ilk kez günah çιkarmak serefi de 25 yιl önce

bana ait olmuştu.”)

Seçenekler
Stil